Rzeczy, których nie wiedziałeś o wirtualnych walutach

Nowe wirtualne waluty takie jak Bitcoin czy Dogecoin trafiają na rynek niemal każdego dnia. Obecnie istnieje ponad 400 wirtualnych walut, a na rynku stale pojawiają się nowe, dlatego warto sięgać do wiadomości kryptowaluty. W związku z tym inwestorzy muszą wiedzieć, co dokładnie wyróżnia te inwestycje w wirtualne waluty od innych. Wirtualna waluta staje się coraz bardziej popularną inwestycją ze względu na unikalne możliwości, jakie stwarza. Te cyfrowe tokeny mogą być kupowane i sprzedawane podobnie jak akcje lub inne aktywa finansowe, z wieloma różnymi odmianami wirtualnej waluty dostępnymi jako potencjalne możliwości inwestycyjne. Alternatywne waluty cyfrowe stały się tak popularne, że mają nawet swoje własne konwencje, na których mogą się spotykać i rozmawiać ze sobą online! Wirtualne waluty odwołują się zarówno do inwestorów unikających ryzyka, jak i gotowych na ryzyko ze względu Te alternatywne tokeny cyfrowe oferują coś innego niż bitcoin i jego kuzyni blockchain, chociaż niektórzy inwestorzy widzą je jako zbędne w dłuższej perspektywie.

Jak działa wirtualna waluta

Wirtualna waluta powstaje w procesie zwanym miningiem. Wydobycie to czynność polegająca na odkrywaniu nowych wirtualnych walut. Chociaż wydobycie może być dokonywane przy pomocy komputera, to często jest ono dokonywane przy pomocy specjalnie skonstruowanych maszyn, aby przyspieszyć proces i zwiększyć prawdopodobieństwo sukcesu. Kiedy maszyna wydobywa wirtualne waluty, w zasadzie uruchamia program próbujący rozwiązać problem matematyczny. Jeśli maszyna rozwiąże problem poprawnie, odkrywa nową wirtualną walutę i otrzymuje określoną kwotę. Wirtualne waluty są następnie przechowywane w cyfrowym portfelu.

Walutami wirtualnymi handluje się na giełdach internetowych. Inwestorzy mogą kupować i sprzedawać te waluty, często w stosunku do innych walut lub waluty fiat. Giełdy działają podobnie do giełdy, gdzie członkowie kupują i sprzedają wirtualne waluty codziennie. Wirtualne waluty są przechowywane w cyfrowych portfelach na tych giełdach.

Plusy i minusy wirtualnych walut

Plusem wirtualnych walut jest to, że mają one szeroki zakres potencjalnych korzyści, dzięki ich zdecentralizowanej naturze. Wirtualne waluty opierają się na technologii blockchain, zdecentralizowanej księdze głównej, która nie może być kontrolowana przez żaden pojedynczy podmiot. Oprócz bycia zdecentralizowanym, blockchain oferuje przejrzysty widok wszystkich transakcji, co oznacza, że inwestorzy mogą dokładnie zobaczyć, gdzie trafiają ich pieniądze.

Druga strona medalu jest jednak taka, że waluty wirtualne mają również unikalny zestaw wad. Wirtualne waluty są na przykład bardzo ryzykowne i mogą być niezwykle zmienne. Ponadto, waluty wirtualne są stosunkowo nowe, więc inwestorzy nie mają zbyt wielu danych na temat ich funkcjonowania w świecie rzeczywistym.