Union Berlin - Borussia Monchengladbach, wynik spotkania: 3-1

W minioną sobotę na Stadionie An der Alten Försterei doszło do spotkania pomiędzy drużynami Union Berlin i Borussia Monchengladbach w ramach 14. kolejki Bundesligi. Gospodarze zdołali pokonać swoich rywali z wynikiem 3-1, zapewniając sobie cenne trzy punkty. Wynik na przerwę wynosił 1-0 na korzyść Union Berlin.

Mecz Union Berlin - Borussia Monchengladbach: 3-1

Dzisiaj na Stadionie An der Alten Försterei odbyło się emocjonujące starcie pomiędzy drużynami Union Berlin i Borussia Monchengladbach. W ramach 14. kolejki Bundesligi, gospodarze zdominowali spotkanie, zakończone wynikiem 3-1 na ich korzyść.

W 23. minucie Kevin Volland zapisał się na listę strzelców, otwierając wynik meczu na korzyść Union Berlin. Po przerwie przewaga gospodarzy wzrosła, gdy w 50. minucie Benjamin Hollerbach podwyższył prowadzenie swojego zespołu. W 75. minucie to kolejny zawodnik Union Berlin, Mathis Kaufmann, wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik na 3-0. Borussia Monchengladbach zdołała odpowiedzieć jedynie przez Alassane'a Pléa, który zdobył honorową bramkę dla swojego zespołu w 77. minucie. Jednak to nie wystarczyło, by odwrócić losy meczu.

Spotkanie było pełne emocji i widowiskowej gry, która dostarczyła kibicom wiele powodów do radości. Atmosfera na stadionie była niesamowita, a kibice dopingowali swoje drużyny przez całe 90 minut.

W pierwszej połowie gry żółtą kartkę otrzymał Josip Juranović z Union Berlin, natomiast po stronie Borussii Monchengladbach kartonikami ukarani zostali Joseph Scally, Julian Weigl oraz Alassane Pléa. Czerwone kartki nie padły ani po jednej ze stron.

Przed Union Berlin kolejne wyzwania to mecze z Realem Madryt, VfL Bochum i FC Koln, natomiast Borussia Monchengladbach zmierzy się z Werderem Brema, Eintrachtem Frankfurt oraz VfB Stuttgart.