Na obiekcie Stadion An der Alten Försterei dnia 2024-04-20 16:30 odbył się mecz Union Berlin kontra Bayern Munich: wynik 1-5

Union Berlin podejmował Bayern Monachium na Stadionie An der Alten Försterei w ramach 30. kolejki Bundesligi. Mecz rozegrany został 20 kwietnia 2024 roku o godzinie 16:30. Bayern okazał się zdecydowanie lepszy, w efektownym stylu pokonując gospodarzy 5-1. Już po pierwszej połowie Bawarczycy prowadzili 2-0, potem tylko potwierdzili swoją dominację. Szczegóły pojedynku poniżej.

Union Berlin 1-5 Bayern Munich: Bayern Piorunująco Pokonuje Gospodarzy na Stadionie An der Alten Försterei

W meczu 30. kolejki Bundesligi Union Berlin podejmowało na własnym stadionie potężny Bayern Monachium. Spotkanie odbyło się 20 kwietnia 2024 roku o godzinie 16:30 na Stadionie An der Alten Försterei, a sędzią głównym był Sven Jablonski z Niemiec.

Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice obu drużyn głośno dopingowali swoich ulubieńców, tworząc niesamowite widowisko piłkarskie.

Pierwsza połowa rozpoczęła się zdecydowanie lepiej dla gości z Monachium. Już w 29. minucie to gracze Bayernu objęli prowadzenie po bramce Leon'a Goretzki, który wykończył piękną akcję asystującą M. Tela. Do przerwy podopieczni trenera Hansiego Flicka podwyższyli prowadzenie za sprawą trafienia Harry'ego Kane'a, który ustalił wynik na 0-2 na korzyść Bayernu.

Druga połowa to kolejna seria trafień ekipy z Monachium. W 53. minucie Thomas Müller zdobył trzeciego gola dla Bayernu po asyście E. Choupo-Motinga. Kolejne bramki padły kolejno w 61. minucie, kiedy to M. Tel wykończył akcję H. Kane'a, oraz w 66. minucie, gdy T. Müller ponownie wpisał się na listę strzelców po podaniu L. Goretzki. Wynik 0-5 na korzyść Bayernu Monachium robił wrażenie.

W doliczonym czasie gry, na 90. minucie, Y. Vertessen zdołał zdobyć honorowego gola dla Union Berlin po podaniu R. Gosensa, ustalając ostateczny wynik meczu na 1-5 dla Bayernu.

Warto zaznaczyć, że żadna z drużyn nie otrzymała kartek w trakcie tego starcia, co świadczyło o fair play zawodników obu ekip.

Po takim wyniku, Bayern Monachium jest pewny siebie przed kolejnymi meczami, w tym starciem z Eintrachtem Frankfurt i Realem Madryt. Natomiast Union Berlin będzie musiał szybko podnieść się po tej porażce i przygotować się do spotkań z Borussią Monchengladbach, Vfl Bochum oraz 1.FC Köln.